HU : Haiku/BeOS MAGYAR felhasználók/fordítók/fejlesztők találkozója

ENGLISH SUMMARY for curious people :

This is an invitation post for gathering of hungarian users/translators/developers for a meeting in a near future timepoint. The call is in hungarian and basically expect native hungarian speakers. As if we somehow organized and other people agree on it we later may call for an international meeting where all who would come Hungary would be welcome or maybe do it online.
Wish us luck ! :smiling_face_with_three_hearts:

Üdvözlet fiúk/lányok /

Mert reménylem, hogy lányok is lesznek, ha más nem a fordítók közt. :smiley:

@extrowerk privátban felajánlotta a segítségét Haiku és gondolom fejlesztői környezet építésben. Én megkérdeztem egy találkozó kérdésében és jeleztem, hogy minél több magyarral szeretnék beszélni, persze nem tudom hányan vannak, akik esetleg külföldről segítik a közösséget fordításban fejlesztésben bármiben. Ők nem biztos, hogy emiatt idejönnek, de ki tudja.

Első körben szerintem mindenki írja meg, aki szeretne jönni, és akkor írhatunk (na jó én !) egy listát

  • Név
  • mit csinál a Haiku tekintetében : fordító, fejlesztő, felhasználó
  • honnan jönne
  • továbbá a helyszín kérdésében mi férne bele, hogy eljöjjön
  • időpont tekintetében : idén a hátralévő kis időben vagy inkább jövőre január/február lenne jó. Ezt a részét lesz tudom a legnehezebb összefésülni.

@extrowerk és én egyelőre Budapest környékén tudnánk találkozni, ő közelebbről nem határozta meg én Kelenföldet mondtam, de ha több tíz jelentkező is lenne, nem mondjuk egy tíz alatti létszám, akkor valami előadó vagy konferenciaterem játszana. Ebben örülnék felajánlásnak vagy egy ötletnek, hogy hova lehetne menni, ami ingyen le tudnánk foglalni vagy minimális összegért. Tíz alatti létszám esetén lehet műv. ház vagy iskola is. Biztos nem vagyok itt jöhetnek az ötletek.

Magam részéről :

→ Ha a fordítók vezetője el tudna jönni, az nagyon jó lenne.

→ Szerintem többen is szívesen találkoznánk Dávid Károlyjal - remélem nem fordítva írta be a nevét a fórumra :slight_smile:

→ Nagyon örülnék, ha több BeOS öreg motoros jönne. Főleg azok, akik a Pulkomandy által küldött BeOS user group oldalt szerkesztették.

→ Nekem volt egy nagyon segítőkész kollégám az IBM-ben, Székesfehérváron, aki beszélt nekem akkor a BeOS-ről, Haikuról, mert valahogy szóba került közöttünk. Röstellem, de sajnos a nevét elfelejtettem. a kulcsszó Prosysmon, ebből talán megérti, akire gondolok - neki is nagyon örülnék , ha rám pirítana, de azért felvennénk a fonalat ismét.

Szerintem elsősorban ennyi lenne.
Nagyon várom a bejegyzéseket ebben a témában.

Aki ismer mást, aki nincs fenn a fórumon jelenleg, de volt felhasználó / fejlesztő / fordító bármelyik OS-en, az kérdezze meg ezt az ismerősét, barátját, volt szeretőjét/kollégáját/szobatársát/főnökét, rokonát, legyen szíves.
Hogy mit szeretnénk megtudni felőle, lásd fent. :slight_smile:

Előre is köszönet mindenkinek.

1 Like

Én még a beos.hu-ról kavarodtam ide vagy 20 éve. BeOS 5-be akkor kóstoltam bele, amikor épp leköszönt a csillaga, szóval még nézhettem az “élő” streamet a Be irodából.
A beos.hu közösség nagyjából feloszlott, ugyan @johnny_b még itt teng-leng, de mások (walaki, RoGer, Potn, etc. szerintem átpártoltak más os-hez, bár rájuk lehetne kérdezni). Asszem még Fehérvári is volt köztük, vagy ott tanultak, már ködös.
Nekem Bp teljes keresztmetszetében bárhol megfelel, de akár vonatra is hajlandó vagyok felülni.

Köszönöm a választ., Zoltán.

Még azt nem írtad meg, hogy fordítasz, fejlesztesz, felhasználó vagy csak mindenkire rápirítasz a fórumon … :)) (aláírom sokszor okkal :smiley: )

Ha az említett emberkéket meg tudnád valamiképp kérdezni, azért hálás lennék.
Nekem az is jó, ha csak rajtad keresztül, de jeleznék, hogy eljönnének-e vagy sem egy ilyen gyűlésre. Privátban is elküldheted a nevüket (mármint a valódit is), meg hogy mit csináltak anno.

Összefoglalva :
Egyelőre ketten vagyunk. Ez is jó, de egy kicsit elszomorít.
Reménykedtem a hétvégében.
Persze ez az idő már – a nem egyedülállóknak – a nagy karácsonyi készülődés lázában telik, lehet ez lesz az oka. :wink:

Ezentúl a posztom mindig tartalmazni fogja a végén, mennyi a jelentkezett létszám. Ekkora “érdeklődés” láttán idén lehet csak mi ketten találkozunk. :smiley:

Létszám :

Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Pont ilyen sorrendben. Bár manapság (munka és egyebek miatt) több a piritás, kevesebb a kókányolás.

Szó szerint én is csak a nickjeikre emlékszem, a beos.hu-n megleled az korábbi posztokat. A fórum azt hiszem, megszűnt, így elképzelésem sincs, hogyan léphetnék kapcsolatba velük, sajnos. Talán a hupon is fel kellene vetned, néhányuk ott elő szokott fordulni, azt hiszem.

Nekem a mostani hétvége családlátogatás okán biztosan nem alakalmas, de jövő évben állok rendelkezésre.

@johnny_b : tervezel valamikor kijönni az erdőből?

Persze :slightly_smiling_face:

Tyű, akkor január 2. és 3. hetére is szabit kell kérnem.

Kedves @johnny_b !

Akkor írsz valamit erre, amit a nyitó bejegyzésben javasoltam, hogy aki jönne - írja be :

Létszám :

3_image_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító
johnny_b : ? ? ?

Itten valami felreertes van: nem a talira jelentkeztem, csak a kerdesre valaszoltam. Max. matematikai eselye van, hogy elmenjek, mert nem foglalkozom a Haikuval. Csak nosztalgiabol lodorgok erre. Bocsi :slight_smile:

No problemo :slight_smile:

Létszám :

Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Egy világ omlott össze bennem!

Nem tudom itt játszik e ilyen de

UP ! :smiley:

Létszám :

Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Miért nem írt már valaki, hogy illene beírnom nekem is a válaszokat ?

Név
mit csinál a Haiku tekintetében : fordító, fejlesztő, felhasználó
honnan jönne
továbbá a helyszín kérdésében mi férne bele, hogy eljöjjön
időpont tekintetében : 
   idén a hátralévő kis időben vagy inkább jövőre a január/február lenne jó. 
   Ezt a részét lesz tudom a legnehezebb összefésülni.
Név

Németh János

mit csinál a Haiku tekintetében : fordító, fejlesztő, felhasználó

Fordítás :
Lefordítottam ennek az International kategória megnyitó bejegyzésének a magyar verzióját és megkértem valakit tegye hozzá a nyitó bejegyzéshez. Ennyi amit eddig tettem.
De vannak észtvesztő ötleteim itt a Kárpát - medencében használt nyelvek estére, ezért is örültem volna, ha a fordító csapat vezetője jelentkezik.
Tudom, hogy cakk-pakk meg lehetne találni, de kicsit elszomorító, hogy a magyarok, ha vannak is annyit sem írnak be, ha el is olvassák, hahó moost nem érdekel, de ha látom az elsőnek volt értelme, talán a másodikra én is jövök.
Így már látom, kell a vérfrissítés nagyon.
Nem fenyegetni akarok, de avval is készülök, van sok ötletem.

Ezeket az ötleteket szeretném elmondani, megvitatni, munkatársak kellenek.
Ha ti, öreg motorosok nem jöttök, akkor majd megkeresem a kisiskolásokat, a középiskolásokat, egyetemistákat, írok a HUP-ra, legalább lesz miért regisztrálnom, és így tovább.
Hacsak ketten leszünk Zoltánnal először – az sem érdekel. Leszervezem a segítséget, hogy streameljük és VOD-ban is elérhetővé tesszük.
@extrowerk lesz a hallgatóságom, és én az övé, amikor a developer környezetet állítjuk be, bemutatja , mondjuk, hogy hogyan kellene a GitHUB-ra feltölteni a BeOS Haiku forrásokat, ahol mondjuk elértük, hogy lehessen.
Először úgyis listát kell csinálni, a programokról, aztán leosztani, ki mennyit tud vállalni.
Ésszel kell csinálni, cégre is szükség lesz, hogy összefogjuk a munkákat.

Nem akarok mindent lelőni. Akit érdekel : eljön, vagy megnézi a felvételt, ami össze kell jöjjön.

Írni is fogok a Haiku promóciós teamnek, hogy itt a Haiku oldalon megoldható-e hogy kapjunk egy screen-t ahova előre leegyeztetett időben közvetítünk, vagy inkább valamelyik hivatalos Haiku social media platformon lehetünk ott és azt csak belinkeljük ide a Haiku oldalára.

Fejlesztés :

Ha végre valaki felvilágosít és/vagy megtanít a Github használatára, azok között lennék, aki segít Github-ra költöztetni azokat a BeOS és Haiku programokat, ahol elértük a fejlesztőket és megengedték a szabad felhasználást vagy különböző licencek alatt a további fejlesztést vagy egyszerűen a Haikuban elérhetővé tételt, egyáltalán ne vesszenek el a forrás fájlok.
Sajnos az interneten semelyik oldal vagy szolgáltatás semörök életű szóval még nekünk is menteni kell valahol, épp ezért szükség van egy alapítványra is, ami gondozza ezeket a forrásokat.
Ez az alapítvány indítaná a cégek(eket) , mer tmeg kell mondjam nem csak a Rókatündér Prefektúra lesz elindítva, ami a Haiku népszerűsítését, oktatását, a magyar támogatások felhajtását régi BeOS és Haiku programok archiválását, gondozását vállalná, de van még két OS alternatíva, amit a Kékróka Klán és egy még nem létező nevű, de konkrét csapat lenne.
Mindezt pedig az alapítvány fogná össze, - annak a neve is meg van már, de ahhoz el kell jönni a találkozóra :slight_smile:
Visszatérve pedig , eme újabb szenvedélyes kitérő után …
Mi pedig részünkről cserébe elérhetővé tesszük GitHubon az eredeti szerzők megjelölésével a az archivált és így megosztott fájlokat és programokat.

Szükség lesz egy adatbázisra, ahol vezetjük, hogy honnan származik a forrás, ha kell licenc és nem MIT, akkor mi.

Továbbá ide írnám, azt is, mivel még nincs hivatalosan tesztelő kategória (persze csak az én mostani tudomásom szerint ) itt a Haiku közösségben, hogy egyik masinámon developerektől származó kódot előkonvertálnék avval a konvertáló teszközzel, amit itt Haikuhoz fejlesztenek, ha már megfelel a developereknek, ami a kódokat a fejlesztők számára Haiku standardok által elvárt és clang formátumúra alakítja.

***honnan jönne :***

Jelenleg Székesfehérvárról, mert itt dolgozom, lakom, élek
De váltani fogok ennek az alapítványnak szentelemm az elkövetkező 7 évemet,
mivel hiszek ebben a hetes periódusokban. Most 17-én töltöttem be a 49-et, és ledobva a teljesen depis életérzést az élet mellett dontöttem és egyre kapom hozzá az energiákat.
Tartsatok velem vagy sem, én toborzok új társaket, új emereket, ha ti nem jöttök el. Aki elmarad - kimarad.
Nem a Tolkien Társaság, nem a Fejér Szövetség, vagy a WeAreTheVR lesz az én elsődleges közösségem, hanem ez :
fordítók, fejlesztők, felhasználók három különböző operációs rendszert illetően.

továbbá a helyszín kérdésében mi férne bele, hogy eljöjjön

Nos én alapvetően benne vagyok Budapesti helyszínben, mert oda az Ország minden részéből el lehet jutni, és vannak kevésbé szmogos részei is
De alternatív helyszínnek megadom a koronázó várost is. SZÉKESFEHÉRVÁRT.
Itt is van néhány hely, még egyetem is. Lehet oda kellene szervezni a valahogy mégis sokan lennénk.

időpont tekintetében :
idén a hátralévő kis időben vagy inkább jövőre január/február lenne jó.
Ezt a részét lesz tudom a legnehezebb összefésülni.

EGYRE INKÁBB ÚGY LÁTOM idén már talán nem lenne belőle semmi.
Szóval jövőre : a február, esetleg január vége.
Akkor lenne idő mindent leszervezni.

A száj- vagyis inkább szómenésnek vége.

Uff! beszéltem

Létszám :

Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Megoldható.

A HaikuArchives reponak a githubon pont ez a célja.

A Liza az egyik kedvenc filmem.

DISCLAIMER :
FULLY OFF-TOPIC POST :smiley:
about film and series & favorites of them

A Liza az egyik kedvenc filmem.

Már megszereztem, mert engem is érdekelt, csak végre meg kéne nézni.
Ezek a napok, alkalmasak lesznek rá. van több száz giga film/sorozat, ami megnézésre vár.

kép

Egy nagyobb részét már láttam, továbbá van rajta némi mentés, meg némi install cumó is, mert ez többé-kevésbé archiválandó tartalom tárolását is célozza, de azért így is több hétnyi van rajta (sorozatokat beleszámolva). Továbbá valamit szeretek többször is megnézni.

Pl. Alita a harc angyala
Az eredeti anime is meg van ezen az adathordozó, az is fantasztikus a maga nemében, de ez a film … egyszerűen imádom Lady Panzerkunst-ot. Nem értem hol késik a folytatás. Annyi feledhető film jelenik meg manapság …
az meg sehol.
8+( >

Státusz frissítése :smiley:

No, most ebben a bejegyzésben lehetséges időpont javaslatokkal élnék :

    1. január 29.-30., szombat vagy vasárnap
    1. február 5.-6., szombat vagy vasárnap
    1. február 12.-13., szombat vagy vasárnap.
    1. február 19.-20., szombat vagy vasárnap.

Szerintem ezekből kellene választani

  1. január 14., péntekig ha januárban

ÉS

  1. január 28., péntekig ha februárban

LENNE INKÁBB A TALÁLKOZÓNK.

Létszám :
Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Akkor ezután regelek HUP-on,
lálva a tolongást jelentkezőkből, itt a Haiku fórumon,
hogy onnan is megpróbáljam elérni
az öreg motorosokat és esetleg at újakat is elérni a BeOS / Haiku

fordítók, fejlesztők, felhasználók

közül – OP. rendszer és / vagy programok, az nekünk mindegy.

Kívánj szerencsét ! – vagy ahogy a művelt angolszász mondja :

“Fingers crossed.”

Létszám :
Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Majd posztold a felhívás linkjét ide is, hogy ránézhessek, ha nincs jobb dolgom.

Rendben.
Ott RókatündérPrefektúra - ként próbálok regeln a Haiku esetében.
Ezek a drótposta címek, amiket használok majd, már az általam kigondolt társaságok.- egyelőre gmail -en :

Indító és a forráskódokat/fordításokat/egyebeket kezelő Alapítvány :

                           ===========================
                           appRóka Társulás Alapítvány
                           ===========================

             BeOS/Haiku : Rókatündér Prefektúra (Kitsune Prefecture)

OS/2/ArcaOS/Warped (új 64bit szerver verzió) : Kékróka Klán (BlueFox Clan)

            ReactOS     : Sarki Róka Banda (Arctic Fox Troops)

A drótposta címeket azért még nem írom most ide :wink:

Az ötleteimmel kapcsolatban így továbbléptem.
Meg vannak mind a drótposta címek.

De most el kell köszönnöm, mert ma este/éjjel már dolgozom és aludnom is kellene lassan.

Persze a HuP-os dolgot még megcsinálom reggeli után.
Amit kértél azt is.

Létszám :
Icon_2_(set_basic)_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Megidézlek @PZsolt27 , jöjj elő!