HU : Haiku/BeOS MAGYAR felhasználók/fordítók/fejlesztők találkozója

Ezeréves álmomat megszakítva itt vagyok! :slight_smile:

sziasztok!
februárban én is benne lennék egy ilyen fórumtalálkozóban, lehetőleg BP-en

ja és igen, “fordítva” van a nevem :slight_smile:

1 Like

Kedves @PZsolt27,

Ha publikusan nem akarod, akkor jöhet privátban is a válasz nekem ! :wink:

Név
mit csinál a Haiku tekintetében : fordító, fejlesztő, felhasználó
honnan jönne
továbbá a helyszín kérdésében mi férne bele, hogy eljöjjön
időpont tekintetében : idén a hátralévő kis időben vagy inkább jövőre január/február lenne jó. Ezt a részét lesz tudom a legnehezebb összefésülni.

Erre pár kérdésre kaphatnánk választ ?

A lehetséges idő pontok közül, amire tettem feljebb javaslatot, melyik lenne jó ?

No, most ebben a bejegyzésben lehetséges időpont javaslatokkal élnék :

    1. január 29.-30., szombat vagy vasárnap
    1. február 5.-6., szombat vagy vasárnap
    1. február 12.-13., szombat vagy vasárnap.
    1. február 19.-20., szombat vagy vasárnap.

Szerintem ezekből kellene választani

  1. január 14., péntekig ha januárban

ÉS

  1. január 28., péntekig ha februárban

LENNE INKÁBB A TALÁLKOZÓNK.

Előre is köszi a válaszokért - most már érdemes táblázatkezelőt ragadni :smiling_face_with_three_hearts:

Létszám :

3_image_small

Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt : várom a válaszát (minimum felhasználó, és fejlesztene is)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Kedves @davidkaroly !

Nagyon örülök, hogy el tudsz jönni.
Nagyon kedves tőled, hogy a kérdésekre válaszoltál – közvetlenül vagy közvetve --,
mondjuk a “honnan jönne” csak közvetve.
Arra következtetek, hogy Budapest akar lenni. :wink: :smiley: : D
Annyi még, hogy fejlesztésen, és felhasználásom kívül fordítói munkát is végzel-e vagy végeztél a Haiku projekt vagy egy vagy több app tekintetében ?

HELYSZÍN :

Amennyiben Budapest lesz,
– és eddig nincs ellenvetés a résztvevők részéről --,
akkor kérek segítséget, BUDAPESTI RÉSZTVEVŐKTŐL,
annak tekintetében :

→ hogy hova menjünk
→ az adott helyszín leszervezésében
→ streamelni szeretném végig az eseményt, vagy legalábbis azt a részét ami előadás lesz,
tehát olyan hely legyen lehetőleg, ahonnan erre van lehetőség (szélessávú vezetékes internet) –
( Valami Telekomos hely, amit Debrecenben a VR-os fiúk is mutattak, nincs Bp-en ? )

→ kellene rendes tábla, vagy olyan nagy tábla papíros vázlatolási lehetőség

Aktuálisan

Négy ember nem igényel konferencia helyszínt, de

  1. január 14., péntekig ha januárban

ÉS

  1. január 28., péntekig ha februárban

E két időpontig – és te Február felé billentetted a fókuszt, tehát január 28-ig – még elentkezhet ennél több ember is.

@PZsolt27-nek írt posztomban és feljebb is olvashatod a lehetséges időpontokat.

Az állás eddig :

Károly Dávid : várom a válaszát, mit választana pontosan Februárban
Németh János : alkalmazkodom
Pnevara Zsolt : várom a válaszát, mit választana
Zoltán Mizsei : azt írta, neki mindegy, így ő is alkalmazkodna - legalábbis egyelőre

Létszám :

4_image

Károly Dávid : fejlesztő, felhasználó,
várom a válaszát, hogy fordító-e esetlegesen
Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt : várom a válaszát (minimum felhasználó, és fejlesztene is)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

ITT a Vége.

DISCLAIMER : This post is intentionally written in ENGLISH to be able to chat with called forum member. Sorry for HUNs ! :smiley:

Dear @jt15s ,

What is the progress about my request I sent to you privately earlier

to stream this Haiku Hungarian Gathering event

on Haiku site or official Haiku channel - possibly on Youtube ?

I would summarize to you the facts – those are clarified (in 75 % - as I have 3 punctual answers from 4 participants until now) :

x Will be held – on Budapest, Hungary - precisely : later
x Would be in February ( @davidkaroly proposed as it would be possible for him ,
I asked for choosing ones are fine for him from possible 6 days of weekends I had sent as proposal in this thread earlier

HERE YOU ARE - AGAIN :

Thanks for your answer,

@KitsunePrefecture

(organizer)

Létszám (number and list of actual participants - in hungarian):

4_image

Károly Dávid : fejlesztő, felhasználó,
várom a válaszát, hogy fordító-e esetlegesen
Németh János :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne}
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt : várom a válaszát (minimum felhasználó, és fejlesztene is)
Mizsei Zoltán : fejlesztő, felhasználó, fordító

Sziasztok!

Számít az, ha “ezer évvel ezelőtt” írtam Haiku-re egy aprócska játékot? :slight_smile:

https://www.besly.de/index.php/en/games/color-balls

ColorBalls volt a neve és egy Google keresés “colorballs haiku” ad még rá néhány találatot… :slight_smile:

Igazából csak kiváncsi voltam a fejlesztői rendszerére és a lehetőségekre.

Kedves @pistooli !

Hozzám képest mindenképp :laughing:

Viszont az a kérdésem, hogy te is jönnél ?
Ha igen, akkor kérlek válaszold meg a kérdéseket, amit a nyitó posztban feltettem.
Továbbá, mivel az időpont kezd körvonalazódni, MIKOR lesz, annyi már bizonyos, hogy FEBRUÁRBAN …

Tőled is kellene, hogy FEBRUÁRBAN mikor : melyik hétvége, melyik napja lenne, jó ?

Természetesen az is jó válasz, hogy mindegy, mert akkor azt írom oda a listára, a neved mögé, hogy alkalmazkodik.
Akkor viszont utólag nem udvarias, ha elkezded, hogy “akkor még sem jó, amikorra kitűztétek.” Capisce ? ;))

No akkor -

Köszönöm megértésed és mielőbbi válaszod. :sunglasses:

JA IGEN - EZ NEM csak FEJLESZTŐI MEETUP lesz, hanem általános érvényű.

Ámbátor egy nagyon FONTOS eleme lesz mert számítok a fejlesztőkre IS abban, amit kitaláltam, és szeretnék elindítani.

Azt remélem nem kell egyedül belevágnom, de azt is el kell mondjam, hogy ígyis-úgyis elindítom, mert erre nem gondolt senki, vagy nem valósította meg, tehát ez lesz mostantól az ÉLETCÉLOM.
EZT veheti mindenki fenyegetésnek !! :smiley: :smiley: :smiley:

Ezt csak a kérdésed miatt akartam tisztázni – ha mindezt ellenben azért kérdezted meg, hogy tudd, mit írjál a jelenkezésre, mit tettél eddig BeOS / Haiku fronton, akkor nyugodtan írd a fejlesztőt, KÜLÖNÖSEN, ha most újra csinálnád.

Gyere te is el, hogy halldd, hogy mire készülök, és el tudd dönteni :
részt vállalsz-e benne, vagy maradsz a partvonalon.

Jómagam mindkét esetben tisztelni és kedvelni foglak azért, mert egy ilyesfajta projekt, mint a Haiku Projekt támogatása, vagy a Haiku használata TÉGED ÉRDEKEL.

Létszám :

4_image

vagy talán

5_image
QM_burning_shiny

Károly Dávid - @davidkaroly
fejlesztő, felhasználó,
várom a válaszát, hogy fordító-e esetlegesen
Németh János - @KitsunePrefecture :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne …
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt - @PZsolt27 :
várom a válaszát (minimum felhasználó, és fejlesztene is)
Mizsei Zoltán - @extrowerk :
fejlesztő, felhasználó, fordító
? - @pistooli :
várom válaszát : jönne ? fejlesztő ?, felhasználó ?, fordító ?

ITT a Vége.

Szia!

Nem vagyok fejlesztő - soha nem voltam, inkább csak érdeklődő. :slight_smile:
Sajnos a február nekem több szempontból is megoldhatatlan.

Mindezek ellenére sok sikert bármi is az “életcél”!

Sziasztok!

Elnézést a kései válasz miatt, rengeteg a munkám és sajnos hajlamos vagyok elfelejteni a fontos dolgokat is… :smiley:

  • név: Prievara Zsolt
  • mit csinál a Haiku tekintetében: fejlesztő
  • honnan jönne: Szentes
  • továbbá a helyszín kérdésében mi férne bele: Szentes belváros, Szeged belváros, vagy esetleg Budapest :slight_smile:
  • időpont tekintetében : februárban valamelyik hétvége (szombat), a január összes hétvégéje már foglalt

Nem tudom megígérni, hogy elmegyek, nekem az nagy út, főleg rossz idő esetén és úgy kell akkor szerveznem, hogy valami mással egybekötni (IKEA bevásárlás, rokonlátogatás vagy valami egyéb elintéznivaló).

1 Like

Ne haragudj, de ennek kimondottan szalmaláng szaga van a számomra. Értem, ambíció és célok, de elöbb jó volna, ha megismernéd a rendszert magát, elolvasnád a FAQ-t és a felhasználói kézikönyvet. Nem várom el, hogy a BeOS és aszerű rendszerek történetét kívülről fújd, sok és bonyolult sztori, s nem biztos, hogy megtérülne a ráfordított idő. Viszont nem biztos, hogy jó ötlet rögtön padlógázzal belemenni a mélyvízbe. Lehet, de nem biztos, hogy érdemes.
Azt javasolnám, hogy próbáld konszolidálni az ötleteid, az aspirációid hatalmasak, de feltetted már a kérdést: mi van, ha ebbe mások -különböző indokok miatt- nem akarnak csatlakozni? Meddig fogod tudni görgetni magad előtt egyedül?
A BeOS.hu társaság 2006-2007 körül feloszlott, azóta sokak élethelyzete megváltozott, ne várj csodát tőlünk légy szíves. Azt sem feltétlen fontos streamelni, hogy 3 lüke ember vérre menő vitát folytat a különböző licenszekről. Előbb teremts közösséget, az legyen a szempont, nem a fullhd stream.
Ezek a tippeim, talán találsz benne megfontolásra érdemest.

Szervusz Zsolt,

Köszi - semmi sincs későn.

Akkor Budapest lesz - egyelőre pesti és dunántúli emberkék vannak többségben, és van akinek csak az férne bele.
Sajnálattal hallom, hogy össze kell szervezned - akkor te csak Zoltán git-es, developeres bemutatójára jönnél. Semmi baj.

Akkor felajánlom neked, hogy mondd el melyik Szombat lenne az,
és akkor ,
mivel mi a többiek nem határozták el ilyen vagy olyan okból. csak a tágabb helyszínt, akkor ebben mind jelenlegi résztvevők, alkalmazkodnánk HOZZÁD.

Létszám :

4_image

Károly Dávid - @davidkaroly
fejlesztő, felhasználó,
várom a válaszát, hogy fordító-e esetlegesen
Németh János - @KitsunePrefecture :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére – ezért is kellene a fordítók vezetője a találkozóra - ha olvasod ITT ezt, kérlek gyere te is !!)
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne …
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt - @PZsolt27 :
fejlesztő. felhasználó
Mizsei Zoltán - @extrowerk :
fejlesztő, felhasználó, fordító

ITT a Vége.

Mindenben igazad van egyfelől, de másfelől én nem egyik pillanatban szeretném ezt létrehozni, hanem napról-napra. Mindezek mellett, ha úgy járok, hogy egyedül maradok - legalábbis régi emberek tekintetében - és Petrocelliként kell az elején raknom a téglákat … akkor egyrészt így jártam, és másrészt még nem volt senki, aki ennyire komolyen gondolta volna, hogy beleáll és csinálja.

De mindamellett tévedhetek is, ez az emberi élet lényege - istenként már csettintettem volna - hidd el.
MÉG TANULOM A TÜRELMET :smiley:

Szerintem azért az aprócska túlzás. Anno a 2000-es évek elején elég nagy volt a nyüzsgés a BeOS.hu oldalon.
De sok sikert hozzá!

Kedves Dávid ( @davidkaroly ) , Zsolt ( @PZsolt27 ) és Zoltán ( @extrowerk ) !

Most úgy látom nincs értelme újabb jelentkezőkre várni innen az oldalról, a fórumról.

Még át kell gondolnom, de mert nem jön el a fordítók vezetője, legalábbis eddig nem
jelentkezett, és mivel nem leszünk sokan, szerintem most inkább a fejlesztői környezet
beállításán lehetne a hangsúly és a nagy bejelentéseim átnapolom máskorra és más módra.
Lehet egy Blog-O-Sphere bejegyzésben lesz megosztva. Jobb szerettem volna inkább
beszélni, előadni róla.

Mindettől eltekintve – tisztázni kellene

– időpontot :
-----------------

melyik hétvége szombatja lenne jó Februárban ?

mikorra érkezzünk ?

– Helyszínt :
-------------

  Budapest, ?

de pontosan hol ?

Ha Budapest, akkor pesti barátaink mit javasolnak, hová menjünk mi négyen ? : D

Üdvözlettel,

@KitsunePrefecture

Mondanám hogy kocsmába, de nem biztos, hogy ezzel más is egyetért.
Viszont tudnám javasolni a Trabantot az Örsnél.
Nektek ennél csak jobb ötleteitek lehetnek.

Vagy hát nálam, három ember befér.

amiket fentebb említettél, tehát február 5 vagy 12 vagy 19, nekem egyaránt megfelel.

Nekem is. Egyelőre.

Rendben, akkor hámunknak akkor egyelőre mindegyik időpont megfelel.

Zsolti ( @PZsolt27 ) ,

Neked akkor már látszik vmi indok februárban, amivel csatlakozol hozzánk ?
Egyelőre úgy tűnik workshop lesz a meeting-ből és a cél fejlesztői környezet beállítása Haikuban.
Te fejlesztenél esetleg, ha jól értettem.
Jómagam teszteléssel, esetleg forráskód normalizálással ( Haiku tool futtatása ) segíteném a fejlesztést.

Legyen szerencsénk !

Előre is köszönöm a válaszodat -

Üdv,

János ( @KitsunePrefecture )

Létszám :

4_image

Károly Dávid - @davidkaroly
fejlesztő, felhasználó
Németh János - @KitsunePrefecture :
felhasználó (egyelőre nem napi szinten),
fordító (már előfordult, a Haiku oldal részére )
fejlesztés (elősegíteném a fejlesztést, futtatva a kód konvertálót {Haiku+Clang format}, ha végre elkészülne …
tesztelő (ha végre lesz ilyen csapat)
Pnevara Zsolt - @PZsolt27 :
fejlesztő. felhasználó
Mizsei Zoltán - @extrowerk :
fejlesztő, felhasználó, fordító

ITT a Vége.

Talán @Polli is magyar…

… except for the language settings …
At some point it worked (after that) in German.
In the meantime, NOTHING went more …
now Haiku boots again, but then hangs during WiFi initialization.
Before or during this, pressing the Shift key does not help, but neither does pressing the Space key.
I’ll see if anything has changed next week.