HU : Haiku/BeOS MAGYAR felhasználók/fordítók/fejlesztők találkozója

Sziasztok!

Ti milyen munkakörnyezetben írtok programot Haiku-ra? Olvasom a " Pre-requisite Software" oldalt a portálon, több IDE-t is megneveznek. Kinek melyik vált be? Mindenki Haiku-n fejleszt vagy van tapasztalat keresztplatformos fejlesztésről?

A github-on találtam számos forráskódot kisebb programokhoz, pl Calendar. Ezek első próbálkozásaimhoz jók lesznek.

Koder, esetleg Pe.

Virtualbox-ban fut a Haiku VM-ben. 1024 MB memória 16 Gb disk. A Koder “Missing value” hibaüzenettel nem indul el, a Qt creator a telepítése során a VM befagy.

A Yab IDE már egy fokkal jobb, ellenben az valami Visual Basic szerű keretrendszer (ez se rossz, sőt!), de nem támogatja látszólag a C++ fejlesztést.

A Paladin eddig a nyerő, ad template-t, fordul, működik :slight_smile: Ad a projekthez egy Resource.rsrc állományt, amit a Tracker nem tud kibontani. Mi kell ennek az állománynak a megtekintéséhez, szerkesztéséhez?

Közeleg a 12-e. Hány vendéggel számoljak?

Szia !

Velem mindenképp számolhatsz.
Mivel azt kérted, ne kezdődjön túl korán, így ezt néztem ki a menetrendek.hu
oldalon :
9:12 - kor indul a vonatom, és 9:59-re kell beérjen a Délibe.
Amint beértem felhívlak, hogy te is indulhatsz; jómagam onnan metróval megyek az Őrs vezér teréig, ahol találkozunk.

Privátban most még írtam Zsoltnak és Dávidnak, hogy nyilatkozzanak, jönnek-e vagy sem.

Az Őrs vezér téren velük is tudunk találkozni, ha jönnének.

Majd elmesélem a napokban miért nem voltam fenn az oldalon.

Üdv,

János

Az Örs környékén leszek, majd csörögj, ha felszálltál a metróra.
-Z-

sziasztok!
nekem is jó lenne a holnapi, végül is hol, mikor lesz?

Ahogyan fent írtam, 10 körül érek a Délibe, és onnan metróval Őrs vezér térre.

Onnan Zoltánnal ( @extrowerk ) elmegyünk hozzá.

Megadom a számom privátban, hogy ne tévesszük el egymást (akár a Déliben ) akár az Őrs vezér terén futunk össze.

Kedves @extrowerk,

Akkor 2 biztos vendéggel számolhatsz. Zsolt nem jelzett vissza, Dávid mint láthatod tud jönni, számomat elküldtem neki privátban.

Üdv,
János

Küldd el neki légy szives a számom, épp bevásárolok, nincs kéznél. Köszönöm!

Rendben. Azonnal.

Na, bevásároltam alapvető dolgokat (kávé, sör, rágcsa) aztán holnap ezen még javíthatunk.
Valaki hozhatna egy 230V-os elosztót, amit a konnektorba lehet dugni.
-Z-

Rendben. Viszek magammal.

Sziasztok!
Végül találkoztatok? Milyen témák merültek föl? Mikor lesz a legközelebbi összejövetel?

Üdv, Cz

Közben próbálok pár projektet lefordítani a Paladin segítségével (https://github.com/HaikuArchives/WakeUp és https://github.com/HaikuArchives/KanjiSaver), de a build folyamán hibaüzenettel leáll a folyamat. A hibaüzeneteket sem tudom még egyelőre ide kimásolni, a mai nap eredménye egyelőre az, hogy sshfs-en tudok állományokat cserélni a Haiku és az Ubuntu között, a vágólap adattartalma még nem akar átjönni.
Lényegében az érdekelne, milyen munkamenetet építsek ki annak érdekében, hogy a github-ról letöltött forrásokat le tudjam fordítani, illetve hogyan tudom összegyógyítani ezt a folyamatot valamelyik IDE-vel?

Üdv, Cz

Nos, témák ugyan felmerültek, de csak a pozitívumokat sorolnám fel.

→ Megismerkedtem 2 igazán tehetséges és érdekes emberrel
→ Kellő érdeklődés hiányában nem fogom felkavarni a Haiku - számomra : álló vizét – és visszavonulok figyelőbe
– Zoltán a találkozó ideje alatt “főzött” egy újabb verziójú Falkon böngészőt, amelyet Dávid is gyorsan tesztelt
→ Dávid örül, mert a legújabb fejlesztéseknek köszönhetően már a hangkártya is megszólalt a gépében
– elkezdtük megvitatni - kevés sikerrel - hogy a *nix-ek világa milyen, és miért olyan számunkra (persze mindenki más véleményen volt :wink: ), de összeveszni nem vesztünk össze rajta. Sőt Zoltán és Dávid megállapodása szerint, folytatni is érdemes, hogy még jobban megismerjék egymást.
– személy szerint el kell érnem, hogy legyen egy működő, online kapcsolattal rendelkező Haiku környezetem. Úgy tűnik a mobilrouteremen keresztül nem lesz. Sajnos valami gond van vele.
→ Jól éreztük magunkat Zoltánnál, aki igazán szívélyes vendéglátónk és kalauzunk volt egész idő alatt.

Hát ennyi -

Még annyi lenne, hogy ne ezt a témát használd, ha fejlesztéssel kapcsoltban kérdeznél. Le akarom zárni, mert ez a találkozóról szólt. De meglehet nem találom meg gyorsan, hol lehet ezt megtenni, ezért kérem tőled.

Kérdéseidre visszatérve …

Nem tudom lesz-e újabb találkozó, de lehet akármikor : csak szervezd meg !
Jómagam visszavonulok ezt illetőleg - túlságosan is passzív nekem a közösség magyar része.
Aki jelentkezett is, az is kérette magát, vagy nem is olvasta ezt a témát, vagy ha kértem, hogy jelezzen vissza - Zoltán kivételével - nem törte magát.
Ez egy komoly visszajelzés nekem, hogy a helyzet nem érett meg még ezekre az alkalmakra. Nem hiányzik ez egyelőre senkinek, csak amolyan : “ja persze, érdekes, van ilyen találkozó, ha majd összerakjátok, lehet benézek.”
No ez a langyos víz ! - az meg nem kell nekem.
Kíméletlennek tűnhet, talán sértő is, amit mondok, de minden tisztelet mellett ezt tapasztaltam.
Nem sértődtem meg, nincs bennem harag, talán némi szomorúság. De már tudom derűvel szemlélni ezt, és megérteni, hogy hiába a jóakarat, ha az nem találkozik mások elképzeléseivel - főleg, ha csapatmunkát remél az ember :wink:

EDIT : elgépelések javítása.

A linkelt forrásokra ránézek a héten.

A korábbi kérésnek megfelelően nyitottam új témát:
https://discuss.haiku-os.org/t/hu-haiku-fejlesztes-kezdoknek/11940