[PL] Kiksy i sugestie

  1. Sciągnąłem sobie tło z National Geography i kolorostycznie pasuje. Można by było poprosić ich lub autora ododanie tej grafiki do obrazu systemu.

  2. Niestety nie znalazłem żadnego sposobu jak wyrównać lub wyłączyć ikonki Haiku, Kosz itp.

  3. Nie przetłumaczony katalog domowy i razi słówko Dom w obcej formie
    Razi też w trackerze nieprzetłumaczone: Applications, dlaczego nie zwykłe Programy? Co się stało, że Programy przestały być nazywane Programami? Co to za nowomowa. Programy demonstracyjne itd.

  4. Gdzie wrzucić obrazy tła dla użytkownika? Otworzyłem sobie:
    Tracker->Ustawienia->Tło i wybrałem Domyslny folder. Jak rozumiem to jest domyslny folder z plikami tła ekranu i … nigdzie nie znalazłem miejsca gdzie on sie znajduje. Myślę, że warto bylo by to opisać i go stworzyć bo zapewne tu jest problem. Nawet jeśli nie ma tam żadnych grafik.

  5. Widziałem, pewną modyfikację górnej belki z tytułem okna. Czy jest możliwość zmiany na jakieś inne tematy? Czy jakieś tematy są na deviantarcie albo na innych stronach z tematami?

  6. Próbowałem w programie WebPositive zmienić stronę startową na pusta i nie umiem tego zrobić. Pomimo przestawiania ustawiania i tak pokazuje ostatnie.

dalszy ciąg na pewno nastąpi

2 Likes


Wredny system nie chciał zamieścic grafiki

Answering in English.

  • Trash is like in Classic Mac OS; to my knowledge, it is always there.
  • The disks can be grouped into a Disks stack.
  • Try checking “Translate names in Deskbar and Tracker” in Locale preferences (in Preferences).
  • Well, usually pictures just sit in the home folder. :smile: The system one sits in the /system/data/artwork path. But hey, definitely make a Pictures or Backgrounds folder if it helps organize everything. :wink:
  • There are several decorators, and the Theme Manager available through the Haiku Depot.

The National Geographic desktop background is quite nice! Very reminiscent of the ones the Mac includes. :smiley:

Translated with Google Translate:


Odpowiadając po angielsku.

  • Kosz jest jak w klasycznym Mac OS; według mojej wiedzy, zawsze tam jest.
  • Dyski można pogrupować w stos dysków.
  • Spróbuj sprawdzić “Nazwy tłumaczeń w Deskbar i Tracker” w preferencjach regionalnych (w Preferencjach).
  • Cóż, zazwyczaj zdjęcia po prostu siedzą w katalogu domowym. : smile: systemowy znajduje się w ścieżce / system / data / artwork. Ale hej, zdecydowanie utwórz folder Pictures lub Backgrounds, jeśli pomoże to wszystko uporządkować. :Puść oczko:
  • Istnieje kilka dekoratorów i Menedżer tematów dostępny za pośrednictwem Haiku Depot.

Tło pulpitu National Geographic jest całkiem niezłe! Bardzo przypomina te, które zawiera Mac. : buźka:

Przetłumaczone z Tłumaczem Google.

1 Like

Piękny obraz, ale že ja myslalem to obraz tot jest animowany!

1 Like

Dla jasności. Komunikat pojawia sie po wystartowaniu pokazaniu logo z ikonkami na dole i w połowie uruchomienia pojawia sie okienko. Zatem punkt drugi na pewno nie jest problemem.

Na pewno nie umiem (pewnie nie ma) wylaczyc usb na maku bo po prostu nie ma takiej opcji, a usb 3.0 jeszcze nie bylo montowane.

Co do peceta sprawdzę co można jeszcze zrobić, ale raczej wątpie by były jakieś opcje.
W każdym razie się odezwę. Dziękuję za sugestie @apgreimann